محل تبلیغات شما

یک مدل یکپارچه با استفاده از روش تاگوچی بخش 4

 

 

 

عوامل فیزیولوژیکی بیمار: شاخص توده بدنی (BMI)، کلسیم سرم، هماتوکریت، فریتین و درصد اشباع انتقالین.

 

عوامل مراقبت های پزشکی: میزان ضد انعقاد، نوع دسترسی عروقی، اندازه غشاء در کلیه مصنوعی، ویژگی های مواد فیبر در کلیه مصنوعی، نسبت آب به بدن از کلیه مصنوعی، اندازه جریان خون ارائه شده توسط "مجرای دیالیز" و یا "فیستول آرتروز"، سرعت جریان راه حل دیالیز، زمان مورد نیاز برای همودیالیز، میزان کم آبی که به وسیله دستگاه دیالیز تعیین می شود، مدت زمان استفاده از عروق قلب بیمار و دمای تنظیم شده توسط دستگاه دیالیز.

 

تجمع کلیه مصنوعی

عوامل موثر بر کپک زدن مصنوعی کلیه

پس از خون در تماس با هوا، پروتئین به خط لوله پیوست، و پس از آن پلاکتها به طور مداوم جمع می شوند. این یکی از علل اصلی خرد شدن کلیه مصنوعی در طی دوره همودیالیز است موفقیت از نظر بالینی، علل رایج کپک زدن کلیه مصنوعی شامل جریان خون ناکافی در فیستول شریانی، میزان هماتوکریت بیش از حد بالا و حضور هوا در کلیه مصنوعی یا انتقال خون از طریق حلقه کانال [13، 14] است.

 

تأثیر قلیایی کلیه مصنوعی

از نظر بالینی، میزان کشته شدن کلیه مصنوعی حدود 1٪ است. هنگامی که ضد انعقاد ناکافی است یا عملیات فنی نادرست است، نسبت کشته شدن کلیه مصنوعی می تواند تا 14٪ یا بالاتر باشد. در طول درمان همودیالیز، هر دو کلیه مصنوعی و خطوط لوله باید همیشه در نظر گرفته شود تا ببینند آیا انعقاد خون وجود دارد، به ویژه در بیماران تحت درمان با همودیالیز بدون ضد انعقادی [17، 18]. علاوه بر اتلاف هزینه های مواد (NTD 1885 / واحد) و هزینه های دفع زباله های پزشکی مشتق شده، کپسول سازی کلیه مصنوعی همو دیالیز را قطع می کند و میزان تمیزکاری دیالیز را تحت تاثیر قرار می دهد. هنگامی که خون در خط لوله یا کلیه مصنوعی باقی می ماند، می تواند باعث از دست رفتن خون تا 200 CC-240 CC در بیماران و نیز علائم بالینی مانند سرگیجه، خواب آلودگی، طاسی لگن در طی فعالیت ها و کم خونی شدید شود. این اثرات می تواند منجر به نگرانی و شکایات بیماران و اعضای خانواده آنان شود که به نوبه خود باعث عدم اعتماد به مراقبت های پزشکی و سوالات در مورد کیفیت و ایمنی روش های دیالیز می شود. بنابراین کاهش موثر میزان کشته شدن کلیه مصنوعی نه تنها کاهش هزینه های مربوط به مواد و هزینه های دفع زباله های دیالیز مشتق شده بلکه همچنین افزایش میزان بقای بیماران تحت درمان با همودیالیز است [8، 14].


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
نگارخانه کاشی حوض گروه علمی فرهنگی تبلیغی امت برتر مجله من من دیزل ژنراتور - موتور برق - قیمت دیزل ژنراتور - ۰۲۱۶۶۸۷۸۰۱۶ بازرگانی صیرفی آدینا سازه تعمیر سونا و جکوزی دکتر حامد زنگنه سنگ صبور در جست و جوی فضاهای گمشده