محل تبلیغات شما

یک مدل یکپارچه با استفاده از روش تاگوچی و شبکه های عصبی مصنوعی برای بهبود پارامترهای انجماد کلیه مصنوعی بخش 1


همودیالیز عمدتا به "کلیه مصنوعی" متکی است، که نقش موثری را برای جایگزینی کلیه برای تبادل زباله و تخلیه آب بازی می کند. با این وجود، مطالعه قبلی روی کلیه مصنوعی توجه کمتری به بهینه سازی عوامل و سطوح کاهش فرسایش کلیه مصنوعی در طول پرونده همودیالیز داشته است. بنابراین، این مطالعه یک مدل یکپارچه را پیشنهاد می کند که با استفاده از روش Taguchi، فرمول امگا و شبکه عقب انتقال برای تعیین عوامل و سطوح بهینه برای رسیدگی به این موضوع پیشنهاد می شود.

 

مواد و روش ها

ابتدا توصیه های پزشکان و پرستاران را از طریق بحث گروهی کوچک جمع آوری کردیم و از روش تاگوچی برای تحلیل عوامل کلیدی در سطوح مختلف استفاده کردیم. سپس، برای تبدیل نتایج تجزیه و تحلیل از روش تاگوچی برای ارزیابی میزان نقص، از فرمول امگا استفاده شد. در نهایت، ما از الگوریتم های شبکه برگشت پذیر برای پیش بینی عوامل و سطوح بهینه برای خنثی کردن کلیه مصنوعی استفاده کردیم تا تأیید کنیم که عوامل و سطوح کلیدی شناسایی می تواند به طور موثر میزان کشته شدن کلیه مصنوعی را بهبود بخشد و در نتیجه اثر همودیالیز را افزایش دهد.

 

نتایج

یافته های این تحقیق به عنوان عوامل و سطوح بهینه برای خنثی سازی کلیه مصنوعی به شرح زیر پیشنهاد می شود: مقدار ضد انعقاد باید در 500 واحد تنظیم شود، سرعت جریان خون با 300 میلی لیتر در دقیقه، حجم آب کم آب 2.5 کیلوگرم و دسترسی عروقی به عنوان رگ های خونی اتولوگ استفاده کنید. ما 270 مجموعه از داده ها را از بیماران مبتلا به بیماری کلیه End Stage (ESRD) به دست آوردیم که در مجموع ترکیب مطلوب عوامل در سطوح مختلف به دست آمده است. میزان نقص کپک زدن مصنوعی کلی 12.9٪ است که بهتر از میزان نقص در 32٪ در آزمایش اصلی است. در همین حال، ویژگی های بیمار برای وضعیت فیزیولوژیکی BMI، کلسیم سرم، هماتوکریت، فریتین و درصد اشباع پروتئین در این مطالعه بهبود یافته است.

 

نتیجه

این نتیجه معتبر توانایی مدل پیشنهادی در این مطالعه برای بهبود سرعت انجماد کلیه مصنوعی است، بنابراین تایید استفاده از مدل به عنوان روش عملیاتی استاندارد در آزمایش همودیالیز است. ایده های پشت و پیامدهای مدل پیشنهاد شده در این مطالعه بیشتر مورد بحث قرار گرفته است.

 

ادامه ی مقاله در مطلب بعدیمشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
در جستجوی زمان از دست رفته Pary Marketing and Sales دانستنی های شیمی آپلود عکس و فایل-آهنگ جدید-قالب وبلاگ-کورد پاتوق-چت روم-چتروم فارسی ایزوگام دلیجان شرکت پشم سنگ پوشین عایق پاسارگاد نوبرانه روشنایی آرتا بزرگ زاده قیمت دیزل ژنراتور